Květen 2011

Odstartovaly jsme ve velmi nadšeném tempu minulý rok na jaře. Naše představa původně byla začít co nejdříve, pokud možno ještě koncem léta.

Smály jsme se, když všichni říkali, to není tak jednoduché, čeká vás spoustu vyřizování a všude mají na vše své lhůty a stavět slaměný dům není pro úředníky zrovna běžná věc...

Po čase nám začalo docházet, že na tom přece jen něco bude a tak nezbylo než se postavit nohama na zem a smířit se s tím, že se to nejspíš trochu povleče :)

No kdyby TROCHU! ...pravda, za některá zpoždění si můžeme i samy svojí nevědomostí.

Člověk by nevěřil na co všechno je potřeba mít papír a kulaté razítko a kdo všechno se musí vyjádřit, že mu to vlastně neva, že chceme bydlet a v poklidu žít ve vlastním na vlastním :)
 

Asi nemá moc smysl vypisovat, která ta razítka jsme musely získat, tyto informace najdete všude na webu, ale asi důležitější je zajít na příslušný stavební úřad a důkladně se informovat, co budou potřebovat právě oni.

Musím říct, že pracovníci na boskovickém stavebním úřadě jsou velmi ochotní a také z mého pohledu vstřícní k alternativním stavbám tohoto druhu.

To neznamená, že nejsou důslední :) Papíry a razítka musíte nasbírat všechny a to bez výjimky :)
 

Celá šťastná jsem vyrazila s objemným balíkem papírů a ve dveřích úřadu vítězoslavně zvolala:

" Tak už to mám konečně vše! "

Chyba.....po podrobném prozkoumání mi bylo sděleno, že přece jen ještě něco chybí. Takže se sklopenýma ušima hurá za dalším razítkovým dobrodružstvím.

Důležité je, NEVZDÁVAT SE!
 

Ale...píše se rok 2012, léto a my už konečně máme územní rozhodnutí....a schyluje se konečně k dlouho očekávané akci.

Ještě doladíme pár věcí s panem projektantem a jde se na to!

 

A takhle by to mělo vypadat ve finále.